Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

29 Niedziela Zwykła

20.10.2019 r.

 1. Powoli kończy się Październik – miesiąc różańcowy. Wielu z nas w natłoku spraw codziennych nie zdążyło jeszcze wziąć do ręki różańca, aby oddać cześć i chwałę Matce Bożej, naszej Matce. Dlatego w tym ostatnim tygodniu października pragniemy nadrobić zaległości względem Matki Bożej, która prosi w każdym objawieniu: „Odmawiajcie różaniec, odmawiajcie codziennie różaniec”.

Moi Kochani! Dobrze wiemy, że dzieciom potrzebna jest Matka. Dziecko nie wszystko wiem, nie wszystko rozumie i nie wszystko umie. My wszyscy jesteśmy takimi „małymi” duchowo dziećmi względem Matki Bożej. Bardzo potrzebujemy Jej cudownego wstawiennictwa, Jej opieki, Jej rady, Jej prowadzenia nas za rękę, abyśmy, my i nasza rodziny, nie pogubiły się w chaosie dzisiejszego świata. Matka Boża nigdy o nas nie zapomina, zawsze jest blisko nas, zawsze czuwa nad nami, nawet wtedy gdy my nie zaważamy na Jej obecność. Tak jak naszej rodzonej mamie należy się szacunek i miłość, tak tym bardziej Matce Bożej należy się Cześć i Chwała!. Dlatego od jutra – od poniedziałku do piątku w naszej parafii będzie trwał: „Tydzień czci i chwały dla Maryi” pod hasłem: „ Bądź Różą dla Matki Bożej”. Zamiast drewnianego różańca ofiarujemy Matce Bożej różaniec stworzone z ludzi. Stworzymy w kaplicy krąg z nas samych – 1 parafianin to 1 Zdrowaś Mario a to 1 róża, a że w różańcu jest 50 paciorków to na każdy dzień, od poniedziałku do piątku potrzebnych będzie 50 Parafian, aby utworzyć różaniec, może nas być oczywiście więcej ale nie mniej. Dlatego dzisiaj po Mszy św. przy wyjściu z kaplicy każdy z Was otrzyma specjalne zaproszenie na konkretny dzień tworzenia Żywego Różańca. BĘDZIEMY PROSIĆ MATKĘ BOŻĄ O OPIEKĘ NAD NAMI, NAD NASZYMI RODZINAMI I NAD NASZA PARAFIĄ. PAMIĘTAJ O WIELKIEJ MOCY MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ!

KIEDY

KTO

W INTENCJI

PONIEDZIAŁEK

KOŚCIÓŁ DOMOWY

Za małżeństwa, rodziny o wiarę, nadzieję i umocnienie miłości

WTOREK

WSPÓLNOTA ŚW. MONIKI

O rozwój duchowy całej Wspólnoty Parafialnej

ŚRODA

ŻYWY RÓŻANIEC

Za chorych, cierpiących i starszych wiekiem, za seniorów o opiekę i troskę nad nimi

CZWARTEK

GRUPA BUDOWLANA I RÓŻANIEC MEŻCZYZN

SZAFARZE

Za dzieło budowy, za darczyńców i ofiarodawców naszej parafii oraz o pomyślność dla Polski

PIĄTEK

RODZICE MODLĄCY SIĘ NA RÓŻAŃCU I RODZICE DZIECI KOMUNIJNYCH I BIERZMOWANYCH

Za dzieci i młodzież o harmonijny rozwój ciała i ducha

Dzieci przychodzą na naukę modlitw różańcowych we wtorek o godz. 17.00 a zamiast czwartku dzieci przychodzą wraz z rodzicami w piątek na godz. 18.30, aby stworzyć żywy różaniec i będziemy się modlić za każde dziecko i jego rodziców. Dzieci na piątek przynoszą do nagrodzenia plansze ze zrobioną kapliczką Matki Bożej wraz z naklejkami.

Różaniec dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w piątek o godz. 18.30.

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej św. Józefowi polecamy naszą budowę i wszystkich dobrodziejów.

 2. We wtorek na Mszy św. modlimy się w ważnych dla nas sprawach rodzinnych i parafialnych za wstawiennictwem św. Moniki. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Moniki. Przed Msza św. można do księgi wpisywać prośby i podziękowania przez orędownictwo naszej Patronki.

 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.

WAŻNE SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:

 1. W poniedziałek Wielbienie Pana Boga tańcem po różańcu ok. godz. 19.30.

 2. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego po różańcu około godz. 19.30.

 3. Matka Boża Częstochowska w kopii Obrazu Jasnogórskiego odwiedza nasze domy. W tym tygodniu Matka Boża udaje się do mieszkańców ul. Dobromiejskiej. W spokojnej rodzinnej atmosferze możemy spotkać się sam na sam z Matką Boża, aby powierzyć Jej wszystkie sprawy – podziękowania i prośby. Polecajmy w modlitwie wszystkie rodziny, które przyjmują w tym tygodniu Matkę Bożą. Od poniedziałku o godz. 20.00 Wolontariusze odwiedzą mieszkańców ul. Dobromiejskiej i Ostródzkiej i ustalą datę i poinformują o dniu wizyty i przekażą wszelki potrzebne informacje peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej.

 4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku są wyłożone kartki na Wymienianki. Proszę czytelnie wypisywać na nich swoich zmarłych i wrzucić wypełnione do skrzyni, która będzie postawiona przy ołtarzu, dołączone ofiary będą przeznaczone na budowę naszej Świątyni. Od 2 listopada codziennie na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.

 5. Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę budowlaną na nasza budowę zabraliśmy kwotę 5244,59 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu geodeta wyznaczył budynek i osie fundamentów naszej świątyni. Teraz trwają dalsze prace przygotowawcze i później będą wykopy i prace przy zbrojeniach.

Na następną niedzielę udaję się do parafii pw. św. Karola Boromeusza, aby głosić Słowo Boże i szerzyć kult św. Moniki oraz kwestować na rzecz budowy naszej świątyni. A więc mobilizujemy wszystkie siły i środki, aby nasza budowa szła do przodu. Liczę również na zaangażowanie każdego z Was. Dla naszego wspólnego dobra zbudujemy sprawnie naszą świątynię.

 1. W sobotę 26 października kolejna akcja poboru krwi przy naszej kaplicy. Zapraszamy w godz. Od 9.00 do 14.00. Jest to niezwykły gest oddać komuś krew i jest to zarazem bezcenny dar, którego nie można kupić. „Pożycz komuś krew, będziesz miał nową”.

 2. 16 listopada odbywa się Forum Ewangelizacyjne w parafii pw. M.B. Bolesnej pod hasłem: „ Wspólnotowość parafii”. wszystkich chętnych proszę, aby zapisać się na listę w zakrystii. koszt udziału 15 zł.

 3. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny oraz nasza gazetka osiedlowa.

Życzę Parafianom i gościom, otwartości i wytrwałości na modlitwie.

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10