Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

VII Niedziela Zwykła

23.02.2020 r.

 1. Trwamy w okresie „Studniówki Maryi” – do dnia przybycia Maryi w Ikonie Jasnogórskiej czyli do dnia 22 maja pozostało nam 90 dni. W związku z tym dzisiaj w naszej parafii Niedziela Maryjna, która przypomina nam ten wyjątkowy i niezwykły dzień 22 maja, kiedy to w progi naszej parafii zawita Matka Boża w swojej Jasnogórskiej Ikonie. Chcemy się do tego historycznego wydarzenia jak najlepiej przygotować, aby przyjąć te wszystkie łaski i błogosławieństwo jakie Matka Boża wniesie do naszej parafii. Pragniemy z wdzięcznością za Jej obecność i za Jej obfite i hojne łaski odpowiedzieć konkretnym darem jakim jest budowa naszej Świątyni, która będzie również Jej domem.

 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej św. Józefowi polecamy naszą budowę i wszystkich dobrodziejów.

 3. W poniedziałek o godz. 10.00 spotkanie dla wszystkich Seniorów w Klubie Seniora św. Moniki – z okazji „Podkoziołka”. Będzie radosne i muzyczne spotkanie. Zapraszam wszystkich Seniorów 60 +.

 4. W poniedziałek Wielbienie Pana Boga tańcem o godz. 19.00.

 5. We wtorek o godz. 10.00 spotkanie Twórczych Mam i Maluchów w Klubie Malucha.

 6. We wtorek na Mszy św. modlimy się w ważnych dla nas sprawach rodzinnych i parafialnych za wstawiennictwem św. Moniki. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Moniki. Przed Msza św. można do księgi wpisywać prośby i podziękowania przez orędownictwo naszej Patronki.

 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie jest otwarte i każdy może w nim uczestniczyć wystarczy zabrać ze sobą Pismo Święte.

 8. W środę – Środa Popielcowa i rozpoczęcie 40 – dniowego czasu Wielkiego Postu – czasu nawrócenia do Boga i refleksji nad sensem i celem życia oraz pogłębienia relacji do Pana Boga. Towarzyszyć temu będzie nasza modlitwa, post i jałmużna w intencjach nawrócenia swojego i swojej rodziny. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej kaplicy o godz. 10.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. Powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywając 2 lekkie posiłki i jeden do syta warto go podjąć w intencji swojego nawrócenia oraz nawrócenia swoich najbliższych. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na Caritas.

 9. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 10. W czwartek po Mszy św. okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

 11. W Wielkim Poście w każdy piątek uczestniczymy w Drodze Krzyżowej okazując Panu Bogu wdzięczność za zbawienie nas przez Mękę i Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu,

*Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.

*Droga Krzyżowa dla dorosłych ok. godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej.

*Droga Krzyżówa dla młodzieży z klasy 7 i 8, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 19.30.

 1. W piątek o godz. 17.30 różaniec przygotowujący nas do przybycia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. Przed Matka Bożą złożymy wszystkie nasze prośby osobiste, rodzinne, parafialne i budowlane. Różaniec poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca.

 2. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów.

 3. Od następnej niedzieli o godz. 18.15 będziemy odprawiać nabożeństwo Gorzkich Żali – czyli będziemy rozważać wspólnie Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Kazania Pasyjne w tym roku wygłosie ks. dr Dawid Stelmach – pracownik Wydziału Teologicznego, z ramienia Kurii odpowiedzialny za dzieło misji w naszej Archidiecezji, do pomocy duszpasterskiej przy parafii św. Aniołów Stróżów.

 4. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujące do I Komunii św. w niedziele o godz. 10.45.

 5. Wznawiamy peregrynacje Matki Bożej Częstochowskiej w kopii Obrazu Jasnogórskiego, która odwiedza nasze domy. Od poniedziałku o godz. 19.00 Wolontariusze odwiedzą mieszkańców ul. Lidzbarskiej i ustalą datę i poinformują o dniu wizyty i przekażą wszelki potrzebne informacje peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej.

 6. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnika Katolickiego i Gość Niedzielny. Jest również publikacja o kardynale Wyszyńskim w cenie 15 zł.

Parafianom i gościom życzę, prawdziwej Miłości,

która przezwycięża nienawiść.

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10