Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

II NIEDZIELA ADWENTU

08.12.2019 r.

 1. Dziękuję św. Mikołajowi i jego pomocnikom za trwające jeszcze radosne i słodkie odwiedziny u mieszkańców naszego osiedla. Dziękuję wszystkim Seniorom, którzy włączyli się w akcję „Słodki uśmiech św. Mikołaja” od Seniorów dla dzieci naszej parafii. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy ciepło i serdecznie przyjęli św. Mikołaja i sami przez swoją dobroć i wielkoduszność stali się jak św. Mikołaj. Dziękuję za złożone ofiary za opłatki, są ona przeznaczone na trwające prace budowlane przy wznoszeniu świątyni św. Moniki.

 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca w naszej parafii to niedziela budowlana.Dziękuję za złożone ofiary na budowę naszej świątyni św. Moniki podczas tej Mszy św. i za wpłaty na konto oraz za zakupione cegiełki po Mszy św. u Panów z Grupy Budowlanej przed kaplicą. W tym tygodniu przyjechała stal na zbrojenia i skręcamy zbrojenia. Budowa ruszyła na dobre. Dziękujmy Panu Bogu za, który daje nam pogodę abyśmy mogli prowadzić prace budowlane. Proszę o dalszą modlitwę o dobrą pogodę na teraz już intensywne prace. Przypominam, że do końca roku można poprzez konto przekazać darowiznę na rzecz kultu religijnego, którą w przyszłym roku możemy odpisać od podatku dochodowego do 6 % wartości. Szczegóły na ulotkach budowlanych lub na stronie internetowej. Wierzymy, że Pan Bóg nie pozostanie nam dłużny za to, że budujemy świątynię dla Niego i stokrotnie na wynagrodzi w tym życiu i w wieczności jak to zapowiadał w Ewangelii.

 3. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matka Boża zapowiedziała Godzinę Łaski dla świata od godz. 12.00 do 13.00. w tej godzinie Pan Bóg przez ręce Matki Bożej udziela wszelkich potrzebnych łask tym, którzy w tej godzinie z wiarą o nie poproszą. Dzisiaj w naszej kaplicy będziemy prosić w tej godzinie o łaski dla siebie, dla rodzin i dla naszej parafii. warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji, aby być obdarowanym przez Matkę Bożą szczególnymi darami z Nieba.

 4. Dzisiaj II Niedziela Adwentu, czasu duchowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa do naszego życia. Chrześcijanie nie ulegają szałowi zakupów i koncentracji tylko na tym co zewnętrzne i dekoracyjne. My skupiamy się najpierw na Panu Bogu, bo On jest głównym bohaterem Świąt a reszta jest czymś wtórnym. Dlatego przygotowujemy się do Świąt na Roratach:

* W naszej parafii Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. O godz. 5.40 modlitwa brewiarzowa jutrznią a po Roratach zapraszamy na małe śniadanko i kawę.

* Roraty dla dzieci i młodzieży we wtorek i w czwartek o godz. 18.00. dzieci przychodzą na Roraty z zapalonymi lampionami z dorośli ze świecami. Proszę, aby dzieci zrobiły serduszko z wypisanym dobrym uczynkiem, bo będziemy losować na każdych Roratach figurkę Matki Bożej. Proszę, aby rodzice przyprowadzali dzieci na Roraty, aby pokazać dzieciom duchowe przygotowanie do Świąt.

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej św. Józefowi polecamy naszą budowę i wszystkich dobrodziejów.

 2. W poniedziałek Wielbienie Pana Boga tańcem o godz. 19.00.

 3. We wtorek na Mszy św. modlimy się w ważnych dla nas sprawach rodzinnych i parafialnych za wstawiennictwem św. Moniki. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Moniki. Przed Msza św. można do księgi wpisywać prośby i podziękowania przez orędownictwo naszej Patronki.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie jest jak zwykle otwarte i zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego.

 5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W środę o godz. 19.00 spotyka się kasa 7 a w piątek o godz. 19.00 spotyka się klasa 8.

 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

 7. W piątek przypada 13 dzień miesiąca o godz. 17.30 odmówimy wspólnie różaniec fatimski.

 8. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży od klasy 7 wzwyż i młodzieży po bierzmowaniu. Spotkanie poprowadzi młodzież Oazowa.

 9. W sobotę od godz. 10.00 do 12.00 przy naszej kaplicy będzie tzw. „Wyprzedaż garażowa”. Można przenieść ze sobą jakieś przedmioty, które zalegają u nas w garażach lub na strychach i odsprzedać lub oddać za darmo albo zamienić na cos innego z innym posiadaczem ciekawych garażowych Skarbów.

 10. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujące do I Komunii św. w niedziele o godz. 10.45.

 11. Wczoraj w Katedrze poznańskiej ks. Biskup udzielił misji kanonicznej dwom Paniom z naszej parafii, które będą pełniły posługę katechisty w naszej parafii: p. Julii Hoffmann i p. Magdalenie Gorgoń. Na posługę w parafii życzymy potrzebnych darów i błogosławieństwa Bożego.

 12. Od następnej soboty rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ceniony i uznany biblista ks. prof. Piotr Ostański, słynący z niekonwencjalnego sposobu głoszenia kazań. Zapowiadają się ciekawe spotkania rekolekcyjne, dlatego czekamy z radością na te rekolekcje. Szczegółowy plan rekolekcji podam za tydzień.

 13. Matka Boża Częstochowska w kopii Obrazu Jasnogórskiego odwiedza nasze domy. W tym tygodniu Matka Boża udaje się do mieszkańców ul. Koszalińskiej. W spokojnej rodzinnej atmosferze możemy spotkać się sam na sam z Matką Boża, aby powierzyć Jej wszystkie sprawy – podziękowania i prośby. Polecajmy w modlitwie wszystkie rodziny, które przyjmują w tym tygodniu Matkę Bożą.

 14. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 19.00 i po Mszy św. będzie Wielbienie. Będziemy gościć w naszej kaplicy wspaniałych muzyków, którzy koncertują zawodowo, ale są też wspaniałymi świadkami wiary i grają i śpiewają na chwałę Pana Boga na koncertach uwielbieniowych. Będziemy mieli zaszczyt gościć Poldka Twardowskiego z zespołem, który poprowadzi nas w uwielbienie Pana Boga. Czeka nas dzisiaj uczta duchowa z dobrą, piękną i mocną muzyką. Po prostu trzeba być o godz. 20.00.

 15. Jak co roku nasza parafia organizuje Karnawałowy Bal Parafialny, który w tym roku odbędzie się 18 stycznia 2020 r.,w Restauracji „Oaza” na Strzeszynku. Koszt biletu na Bal 150 zł od osoby. Zapisać można się w zakrystii, mailowo, telefonicznie. Zapraszam serdecznie co roku jest wyjątkowa atmosfera parafialnego i karnawałowego Balu.

 16. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny oraz można nabyć książkę dla dzieci pt. „Kalendarz Adwentowy”. Można nabyć również świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świece jest po 13 zł a mała po 6 zł.

Życzę Parafianom i gościom, otwartości serca na bliskość z Bogiem.

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10