Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

09.05.2021 r.

*STOSUJĄC SIĘ DO OBOSTRZEN SANITARNYCH, W NASZEJ KAPLICY MOŻE BYĆ 9 OSÓB, ALE PRZY SPRZYJAJĄCEJ WIOSENNEJ POGODZIE JEST MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW. NA POWIETRZU PRZED KAPLICĄ PRZY ZACHOWANIU BEZPIECZEŃSTWA I ODLEGŁOŚCI.

 1. DZISIAJ JEST DRUGA NIEDZIELA MIESIĄCA, TO W NASZEJ PARAFII NIEDZIELA BUDOWLANA. 13 KWIETNIA MINĘŁA, SIÓDMA ROCZNICA POŚWIĘCENIA PRZEZ KS. ARCYBISKUPA NASZEGO PLACU BUDOWY ŚWIĄTYNI ŚW. MONIKI. TEN NIEWIELKI SKRAWEK STRZESZYNA STAŁ SIĘ ZIEMIĄ ŚWIĘTĄ, CZYLI WYJĄTKOWĄ, BO ODDANĄ CAŁKOWICIE PANU BOGU. TO MIEJSCE BUDOWY ŚWIĄTYNI JEST PRZEZNACZONE TYLKO I WYŁĄCZNIE DO KULTU BOŻEGO CZYLI DO ODDAWANIA NAJWYŻSZEJ CZCI I CHWAŁY PANU BOGU. TO ŚWIĘTE MIEJSCE JEST MIEJSCEM UDZIELANIA PRZEZ PANA BOGA OBFITYCH ŁASK BOŻYCH I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO DLA NAS, WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW STRZESZYNA I TYCH KTÓRZY PRZYJDĄ NA TO ŚWIĘTE MIEJSCE, ABY ODDAĆ CZEŚĆ PANU BOGU. BUDOWA ŚWIĄTYNI JEST DLA NAS WIELKĄ ŁASKĄ BOŻĄ, OGROMNYM ZASZCZYTEM I PRZYWILEJEM, KTÓRY MA KAŻDEGO Z NAS ZAPROWADZIĆ DO NIEBA. PRZYSŁOWIE MÓWI: „KTO PANU BOGU ŚWIĄTYNIĘ BUDUJE, TEMU PAN BÓG MIESZKANIE W NIEBIE SZYKUJE”.

NIC NIE ZABIERZEMY ZE SOBĄ NA TAMTEN ŚWIAT OPRÓCZ JEDNEGO – MIŁOŚCI. PAN BÓG KIEDYŚ ZAPYTA NAS TYLKO O JEDNO, O MIŁOŚĆ. O MIŁOŚĆ DO NIEGO NA PIERWSZYM MIEJSCU I MIŁOŚĆ DO LUDZI. A MY CO ODPOWIEMY ?…

BOŻE, PRZECIEZ WIESZ, TAK BARDZO CIĘ KOCHAŁEM, I CHCIAŁEM BYĆ Z TOBĄ NA ZAWSZE, DLATEGO BUDOWAŁEM DLA CIEBIE DOM, W KTÓRYM MOGLIBYŚMY BYĆ RAZEM…
MOI DRODZY! WIARA W PANA BOGA, TO NIE TYLKO DEKLARACJE SŁOWNE, ALE KONKRETNY CZYN.
PAN BÓG NIE SKŁADA NAM PUSTYCH DEKLARACJI, ŻE NAS KOCHA, ALE BIERZE KRZYŻ I UMIERA ZA NAS NA KRZYŻU I TO JEST JEGO CZYN MIŁOŚCI WOBEC NAS. A BUDOWA ŚWIĄTYNI DLA PANA BOGA JEST NASZYM CZYNEM WIARY, ZAUFANIA I MIŁOŚCI DO PANA BOGA. NIE MA MIŁOŚCI DO PANA BOGA BEZ POŚWIĘCENIA SIĘ, BEZ OFIARY I WYSIŁKU, BEZ OBDAROWANIA. PAN BÓG PRAGNIE HOJNIE NAS OBDAROWAĆ WSZELKIMI ŁASKAMI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM BOŻYM PODCZAS BUDOWY ŚWIĄTYNI, A MY OTWÓRZMY SZEROKO SERCA DLA PANA BOGA I RADOŚNIE I HOJNYM SERCEM BUDUJMY ŚWIĄTYNIĘ. NIECH KAŻDEJ NASZEJ OFIERZE NA BUDOWE ŚWIĄTYNI TOWARZYSZY KONKRETNA INTENCJA ZA SIEBIE, ZA SWOJĄ RODZINĘ, O ZDROWIE, ZA DZIECI, ZA WNUKI, O ZGODĘ.
I TAK W MAJU, KONKRETNIE ZBIERAMY FUNDUSZE NA 6 SŁUPÓW KONSTRUKCYJNYCH ŚWIĄTYNI, WYSOKICH NA 16 METRÓW. BĘDĄ ONE STAŁY W MIEJSCU NAJŚWIĘTSZYM ŚWIĄTYNI CZYLI TAM GDZIE BĘDZIE OŁTARZ, TABERNAKULUM I KRZYŻ, TAM GDZIE PRZYJMUJEMY DO SERCA PANA JEZUSA W KOMUNII ŚW.

1METR KONSTRUKCJI KOSZTUJE OK. 300 ZŁ.

OFIARY BEDZIEMY SKŁADAĆ W KONKRETNEJ INTENCJI.

I TAK:

*PIERWSZY SŁUP KONSTRUKCYJNY BĘDZIE DAREM DLA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI.
*DRUGI SŁUP BĘDZIE DAREM DLA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚW.
*TRZECI SŁUP BEDZIE DAREM DLA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ RODZIN.
*CZWARTY SŁUP BĘDZIE DAREM DLA MATKI BOŻEJ UZDROWIENIA CHORYCH.
*PIĄTY SŁUP BĘDZIE DAREM DLA MATKI BOZEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.
*A SZÓSTY SŁUP DLA MATKI BOŻEJ POCIESZENIA.
JAK WIDZICIE TE DEDYKACJE DLA MATKI BOŻEJ ZWIĄZANE SĄ Z KONKRETNYMI NASZYMI PODZIĘKOWANIAMI I PROŚBAMI DO MATKI BOŻEJ, BO DO KAŻDEJ OFIARY PIENIĘŻNEJ DOŁĄCZAMY SWOJE KONKRETNE INTENCJE CZY TO ZA RODZINE, CZY ZA SIEBIE, CZY ZA CHORYCH, CZY ZA ZMARŁYCH. NIE TYLKO SAME MODLITWY, ALE I KONKRETNE OFIARY NA BUDOWE KONSTRUKCJI PRZYNIOSĄ NAM ŁASKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE, BO TO JEST KONKRETNY CZYN MIŁOŚCI DO PANA BOGA I MATKI BOŻEJ.
DARY SERCA NA BUDOWE MOŻNA PRZEKAZYWAĆ:
*DOKONUJĄC WPŁATĘ NA KONTO BUDOWY ŚWIĄTYNI na stronie internetowej parafii jest podany numer konta budowy.
*MOŻNA OFIARĘ ZŁOŻYĆ PODCZAS MSZY ŚW., KIEDY ZBIERANA JEST SKŁADKA, DOBRZE ŻEBY BYŁA W KOPERCIE Z NAPISEM NA BUDOWE ŚWIĄTYNI.
*MOŻNA ZŁOŻYĆ OFIARĘ BEZPOŚREDNIO DO MNIE W BIURZE PARAFIALNYM PO KAŻDEJ MSZY ŚW. CZY TO W NIEDZIELE CZY W TYGODNIU.
KOCHANI! BUDOWA ŚWIĄTYNI JEST NASZYM OCZKIEM W GŁOWIE, TAK JAK PAN BÓG, KTÓRY DLA CHRZEŚCIJANINA JEST ZAWSZE NA PIERWSZYM MIEJSCU W JEGO ŻYCIU.
NIECH PAN BÓG BĘDZIE GORĄCO UMIŁOWANY PRZEZ NAS TU, NA STRZESZYNIE I NIECH HOJNIE OBDARZA ŁASKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM NAS, OFIARODAWCÓW I DARCZYŃCÓW BUDOWY ŚWIĄTYNI.

DZIESIAJ RÓWNIEŻ PO MSZACH ŚW. PANOWIE Z GRUPY BUDOWLANEJ ROZPROWADZAJĄ CEGIEŁKI NA NASZA BUDOWĘ.

 1. Trwa miesiąc maj – miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Swoją wdzięczność i miłość do Maryi, Matki Syna Bożego wyrażamy podczas codziennych nabożeństw majowych w pięknej modlitwie Litanii Loretańskiej. W naszej parafii nabożeństwa majowe są codziennie po Mszy św. wieczornej w kaplicy około godz. 18.30, w sobotę i niedziele nabożeństwa majowe są o godz. 18.30.

 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Moniki. Św. Monice przedstawiamy wszystkie nasze sprawy rodzinne, nawrócenie grzeszników i sprawy parafialne i budowlane. Intencje można zapisywać na kartkach lub przez skrzynkę intencji na stronie internetowej lub podesłać mailem lub smsem.

 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 4. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca o godz. 17.30 odmówimy wspólnie różaniec fatimski.

 5. W czwartek po Mszy św. okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 – będzie transmitowana przez Internet.

 6. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Pan Bóg powołał do wieczności + Małgorzatę Mikołajczak, miał lat 63, zam. na ul. Lirycznej 34. Jej pogrzeb odbędzie się w środę 12.05. o godz. 9.30 na cmentarzu na Junikowie. Zmarłą Parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie….

Parafianom i gościom życzę, miłości Bożej we wszystkich wymiarach naszego życia.

 1. zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
  zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10