Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

32 Niedziela Zwykła

10.11.2019 r.

 1. Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca w naszej parafii to niedziela budowlana. Dziękuję za złożone ofiary na budowę naszej świątyni św. Moniki podczas tej Mszy św. i za zakupione cegiełki po Mszy św. u Panów z Grupy Budowlanej przed kaplicą. W tym tygodniu rozpoczną się wykopy pod fundament i w najbliższym czasie będziemy wylewać tzw. „chudy beton” i rozpoczną się prace przy zbrojeniach. Mamy małe opóźnienie w związku z pracami budowlanymi u ks. Rafała na Podolanach.

 2. W poniedziałek obchodzimy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w tym dniu o naszej Ojczyźnie i módlmy się o pomyślność, aby była silna nie tylko materialnie, ale żeby była też mocna duchem. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny w poniedziałek o godz. 10.00. Proszę, aby wywiesić na to Święto flagi biało-czerwone. O godz. 19.00 nad Jeziorem Strzeszyńskim będzie ognisko i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 3. Różaniec za zmarłych jeszcze dzisiaj i jutro o godz. 18.30.

 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej św. Józefowi polecamy naszą budowę i wszystkich dobrodziejów.

 5. W poniedziałek Wielbienie Pana Boga tańcem o godz. 19.00.

 6. We wtorek na Mszy św. modlimy się w ważnych dla nas sprawach rodzinnych i parafialnych za wstawiennictwem św. Moniki. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Moniki. Przed Msza św. można do księgi wpisywać prośby i podziękowania przez orędownictwo naszej Patronki.

 7. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

 9. W tym tygodni Spotkania Grup Parafialnych:

*We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i 8.

* W środę przypada 13 dzień miesiąca o godz. 17.30 odmówimy wspólnie różaniec fatimski.

*W środę o godz. 19.00 spotkanie całej liturgicznej Służby Ołtarza czyli ministrantów, lektorów oraz Panów Szafarzy – będziemy przygotowywać liturgię nawiedzanie relikwii św. Moniki, św. Augustyna i św. Ambrożego w naszej parafii.

*W czwartek o godz. 19.30 spotkanie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości nawiedzenia Relikwii Świętych.

*Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujące do I Komunii św. w niedziele o godz. 10.45.

 1. Matka Boża Częstochowska w kopii Obrazu Jasnogórskiego odwiedza nasze domy. W tym tygodniu Matka Boża udaje się do mieszkańców ul. Ostródzkiej. W spokojnej rodzinnej atmosferze możemy spotkać się sam na sam z Matką Boża, aby powierzyć Jej wszystkie sprawy – podziękowania i prośby. Polecajmy w modlitwie wszystkie rodziny, które przyjmują w tym tygodniu Matkę Bożą. Od poniedziałku o godz. 19.00 Wolontariusze odwiedzą mieszkańców ul. Ostródzkiej i Dobromiejskiej i ustalą datę i poinformują o dniu wizyty i przekażą wszelki potrzebne informacje peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej.

 2. W sobotę reprezentacja naszej parafii weźmie udział w Forum Ewangelizacyjnym w parafii pw. M.B. Bolesnej. Kto by jeszcze chciał wziąć udział w tej bardzo wartościowej akcji ewangelizacyjnej to proszę zgłosić się do zakrystii. Zbiórka wszystkich uczestników o godz. 8.30 przy kaplicy.

 3. We wtorek 12 listopada o godz. 10.00 spotkanie Twórczych Mam i maluchów w Klubie Malucha, które poprowadzi p. Magda Kozłowska. Zapraszamy wszystkie Mamy z niemowlakami, maluchami do wieku przedszkolnego. Jest to szczególna okazja, aby Mamy mogły się wspólne spotkać i wymienić doświadczenia w czasie urlopu macierzyńskiego.

 4. NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIEM W TYM TYGODNIU W NASZEJ PARAFII BĘDZIE PRZYBYCIE W PIĄTEK 15 LISTOPADA, O GODZ. 17.45 TRZECH WIELKICH ŚWIĘTYCH W ICH RELIKWIACH: ŚW. MONIKI NASZEJ KOCHANEJ MATKI I PATRONKI PARAFII, ŚW. AUGUSTYNA SYNA ŚW.MONIKI I ŚW. AMBROŻEGO PRZYJACIELA ŚW. AUGUSTYNA I ŚW. MONIKI. JEST TO HISTORYCZNE WYDARZENIE DLA NASZEJ PARAFII I NIE TYLKO, BO RELIKWIE TYCH ŚWIĘTYCH SĄ PO RAZ PIERWSZY W POZNANIU. TAM GDZIE SĄ RELIKWIE ŚWIĘTYCH TAM PAN BÓG SZCZEGÓLNIE HOJNIE OBDARZA SWOIMI ŁASKAMI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM ZA WSTAWIENNICTWEM SWYCH ŚWIĘTYCH. SPODZIEWAMY SIĘ OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH DLA NAS, DLA NASZYCH RODZIN I DLA CAŁEJ PARAFII.

UROCZYSTOŚCI PRZYWITANIA ŚWIĘTYCH W ICH RELIKWIACH ORAZ WPROWADZENIE ICH DO NASZEJ KAPLICY ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK O GODZ. 17.45.

UROCZYSTA MSZA ŚW. ZE ZŁOŻENIEM WSZYSTKICH NASZYCH PRÓŚB ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. MONIKI ŚW. AUGUSTYNA I ŚW. AMBROŻEGO ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 18.00. CZUWANIE PRZY RELIKWIACH BĘDZIE DO GODZ 23.00.

WYKORZYSTAJMY TĘ SZCZEGÓLNA I WYJĄTKOWA OBECNOŚĆ ŚWIĘTYCH POŚRÓD NAS DLA WŁASNEGO POŻYTKU I POŻYTKU WŁASNYCH MAŁŻEŃSTW I RODZIN. ŚWIĘCI MAJĄ NIEPORÓWNANIE WIĘKSZA MOC DZIAŁANIA NIŻ MY SAMI, KTÓRZY MOŻE DO KOŃCA NIE WIEMY JAK SIĘ MODLIĆ. POWIERZMY ŚWIĘTYM NASZE TRUDNE SPRAWY MAŁŻEŃSKIE, RODZINNE, WYCHOWAWCZE. SAMOTNE ZAMARTWIANIE SIĘ PROBLEMAMI I KRYZYSAMI NIC NIE POMOŻE TRZEBA JE ODDAĆ TYM, KTÓRZY MAJĄ MOC NAM POMOC. PO TO WŁAŚNIE POTRZEBNI SĄ NAM ŚWIĘCI I KORZYSTAJMY Z ICH PRZEMOŻNEJ POMOCY JAK NAJWIĘCEJ. DLATEGO BĘDZIEMY CZUWAĆ PRZY ŚWIĘTYCH RELIKWIACH ŚW. MONIKI, KTÓRA POMAGA W TRUDNOŚCIACH I KRYZYSACH MAŁŻEŃSKICH, RODZINNYCH I WTEDY GDY DZIECI CZY WNUKI SCHODZA NA ZŁE DROGI. NIE CZEKAJMY, AŻ SIĘ WSZYSTKO ZAŁAMIE W NAS, ALE SZUKAJMY SKUTECZNEJ POMOCY U NASZYCH WIELKICH ŚWIĘTYCH, BO SĄ ONI DOWODEM NA TO JAK WIELKIE RZECZY I CUDA PAN BÓG ZDZIAŁAŁ W ICH ŻYCIU.

DZIŚ PO MSZY ŚW. PROSZĘ ZABRAĆ KARTECZKĘ, ABY ZAPISAĆ NA NIEJ KONKRETNA PROŚBĘ DO ŚWIĘTYCH, KTÓRYCH GOŚCIĆ BĘDZIEMY RELIKWIE JUŻ W PIĄTEK. TE KARTKI Z PROŚBAMI PROSZĘ WRZUCAĆ DO SKRZYNI PRZY OŁTARZU. ZOSTANA ONE ZŁOŻONE NA OŁTARZU PODCZAS MSZY ŚW. W PIĄTEK W OBECNOŚCI RELIKWII ŚWIĘTYCH. CZEKA NAS WIELKIE WYDARZENIE, BO PRZYBĘDZIE DO NAS NASZA KOCHANA MATKA I PATRONKA PARAFII. CIESZYMY SIĘ OGROMNIE I PRZYJMIEMY JĄ WSZYSCY Z OGROMNĄ MIŁOŚCIA DLATEGO NIKOGO Z NAS NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ PRZY NASZEJ MATCE ŚW. MONICE A TAKŻE PRZY JEJ SYNU ŚW. AUGUSTYNIE I ŚW. AMBROŻYM. ULOTKI O TYM WYDARZENIU BĘDĄ ROZNIESIONE DO SKRZYNEK POCZTOWYCH.

 1. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

 2. Pan Bóg powołał nagle do wieczności + Magdalenę Piotrowiak, zd. Błaszyk, z ul. Biskupińskiej 50, miała lat 30. Jej pogrzeb odbędzie się środę o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Borówkowej. Zmarła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu z nasz Panie….

Życzę Parafianom i gościom, silnej wiary i pragnienia Świętości

oraz opieki naszych Patronów św. Moniki, św. Augustyna i św. Ambrożego.

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10