Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

20 Niedziela Zwykła

18.08.2019 r.

 1. W czasie wakacji Msze św. codziennie w naszej kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 9.00, 11.30 i 19.00. Biuro parafialne czynne codziennie po Mszach Świętych.

 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej oddamy część św. Józefowi polecamy naszą budowę kościoła i wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

 3. W środę o godz. 10.00 spotkanie dla wszystkich Seniorów naszej parafii. Zapraszam serdecznie.

 4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

 6. Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę budowalną. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, za wpłaty na konto i za zakupione cegiełki. Na fundamenty naszej świątyni zebraliśmy kwotę 4452 zł. Prace budowlane rozpoczniemy na początku października jak wszystko się dobrze złoży. Bóg zapłać za każdą modlitwę i dar serca. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcą i dobrodziejom naszej parafii. Zbieramy również nakrętki, makulaturę i grosze na naszą budowę. Bóg zapłać za każdą ofiarę i gesty miłości i życzliwości dla naszej parafii. Z wiązanek z kwitów i ziół zebraliśmy 1384 zł. Bóg zapłać. Dziękuję Paniom ze Wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie wiązanek.

 7. Moi Drodzy! Już dni dzielą nas od głównych uroczystości związanych z naszym świętem patronalnym jakim jest odpust parafii św. Moniki popularnie zwany imieninami parafii a także naszym małym jubileuszem 5 – lecie parafii. Jednakże to już dzisiaj rozpoczynamy świętowanie ku czci naszej kochanej Patronki i Matki duchowej św. Moniki ponieważ dzisiaj rozpoczynamy 9 – dniową nowennę ku Jej czci. Bardzo zależy mam, aby dzięki Jej wstawiennictwu otrzymać obfitość darów bożych i błogosławieństwa Bożego dla nas samych, dla naszych rodzin, dla parafii a przede wszystkim dla dzieła budowy naszej świątyni pod wezwaniem św. Moniki. Właśnie z okazji 5 – lecie parafii jako dar dla św. Moniki pragniemy rozpocząć budowę świątyni. Nowennę czyli specjalną uroczystą modlitwę ku czci św. Moniki i za Jej wstawiennictwem do Pana Boga pragniemy celebrować od dzisiaj do następnego poniedziałku w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Wykorzystajmy ten bezcenny czas modlitwy nowenny do maksimum, aby Pan Bóg nas hojnie obdarował. Tym więcej otrzymamy łask Bożych im więcej otworzymy na nie swe serca, a może nam w tym pomóc bardzo skuteczne i zalecana przez Pana Jezusa praktyka postu. Dlatego kto chciałby wzmocnić naszą modlitwę postem to bardzo proszę o podjęcie tej niezawodnej i skutecznej formy miłości do Pana Boga jaką jest post. Wybieramy sobie jeden albo kilka dni na post w ciągu tej nowenny i odmawiamy sobie jakieś przyjemności zjedzenia czegoś, czy odpadania telewizji, korzystania z komputera czy innych rzeczy, a motywacją niech będzie miłość do Pana Boga i do św. Moniki. Szczególnie zachęcam do postu w intencji naszej budowy wszystkie wspólnoty parafialne ale także parafian, którzy pragną wspomóc duchowo budowę naszej świątyni.

Centralne uroczystości odpustowe ku czci św. Moniki odbędą się we wtorek 27 sierpnia o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Kasprzaka, proboszcza parafii pw. św. Stanisława biskupa oraz z udziałem zaproszonych gości z winogradzkich parafii.

 1. Już w następną niedzielę od godz. 15.00 – 19.00 odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji jubileuszu 5 – lecia parafii i imienin i naszej Kochanej Matki i Patronki św. Moniki. Tradycyjnie będą życzenia i tort urodzinowy dla wszystkich parafian. Będzie pyszne co nie co i ciasta z domowych wypieków, można nawet nie gotować obiadu będzie grill, bigos i grochówka z wojskowego kotła będzie można skorzystać ze świątecznych przysmaków na naszym pikniku. Będą gry i zabawy i konkursy dla dzieci i dla dorosłych. Będzie tez jak zwykle oczekiwana loteria fantowa i mnóstwo atrakcyjnych nagród takich jak: dron, SUP – deska do pływania z wiosłem, rozkładany namiot, sprzęt AGD, wylosujemy też srebrną niespodziankę od św. Moniki dla ofiarodawcy „Róży dla św. Moniki”. Jak co roku przynosimy „Róże dla św. Moniki” czyli równowartość jednej róży, bukietu róż lub kosza róż a z okazji wyjątkowych jubileuszowych urodzin 5- lecia parafii przyniesiemy też prezenty dla naszej „Milusińskiej” parafii – w tym wieku maluchy lubią paluszki więc niech to będzie symboliczny pluszowy „Miś” dla naszej 5-latki. „Róże i Pluszowe Misie” to równowartość tych prezentów, które będą wsparciem budowy naszej świątyni. Niech nasze wspólne świętowanie będzie wielką radością dla nas wszystkich i niech przyniesie chwałę Panu Bogu wspierając budowę Jego świątyni. Niech Pan Bóg hojnie błogosławi wszystkim ofiarodawcom budowy naszej parafialnej świątyni. Po Mszy św. będzie można nabyć losy na naszą loterię losową w cenie 5 zł. W tym tygodniu nasi Wolontariusze rozniosą do naszych domów szczegółowe informacje o naszym Święcie. A kto chciałby jeszcze wesprzeć nasze Święto – zafundować nagrodę, zakupić słodycze czy napoje czy zabawki dla dzieci to proszę o kontakt ze mną w zakrystii. Panie proszę o upieczenie słodkich pyszności. Zapraszam już dzisiaj wszystkich Parafian i Gości na nasze Imieninowo – Jubileuszowe Święto.

 2. Akcji poboru krwi odbędzie się przy parafii św. Moniki na „Starym” Strzeszynie 25 sierpnia w godzinach 09:00-14:00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców całego Strzeszyna.

 3. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

 4. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie we współpracy z Restauracją „Rusałka” zapraszają na plenerowe letnie Kino z Misją. W piątek 23 sierpnia o godz. 20.30 na placu przy restauracji nad jeziorem Rusałka obejrzymy film „CHATA” , ekranizację światowego bestsellera Williama Paula Younga. Film opowiada o niezwykłym doświadczeniu spotkania z Bogiem, pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

 5. Serdecznie zapraszamy! Zapewniamy leżaki ale prosimy zabrać ciepłą odzież lub koce. 

 6. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy życzę dobrego czasu wypoczynku, dobrej pogody, pięknych przeżyć i wakacyjnych przygód oraz bezpieczeństwa a Boża Opatrzność niech nad Wami czuwa.

Życzę Parafianom i gościom, wzajemnej miłości między nami.

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10