Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czyli radosne oczekiwanie na przyjście Pana i rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, czasu duchowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa do naszego życie osobistego, rodzinnego i każdego innego wymiaru życia. W Adwencie chcemy czuwać skupiając się i koncentrując na Panu Bogu, który z miłości każdego człowieka posłał swojego Syna na świat, aby go zbawić. Aby po chrześcijańsku i głęboko duchowo przeżyć wydarzenie Narodzenia Jezusa czyli Boże Narodzenie konieczne jest przygotowanie duchowe, które rozpoczynamy od jutra, a które nazywamy Roratami. Roraty to Msza św. ku czci Matki Bożej, z którą oczekujemy na narodzenie Jezusa i rozważamy, kim jest ten, który ma się narodzić, abyśmy w święta Bożego Narodzenia przeżyli wielką radość z przyjścia Boga na świat.

 2. W naszej parafii Roraty będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Wieczorem o godz. 18.00 również jest Msza św.

 3. Codziennie od godz. 17.30 do 18.00 jest okazja do Spowiedzi św. Nie odkładajmy przygotowania duchowego na ostatni moment.

 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej św. Józefowi polecamy nasze rodziny i pamiętamy w modlitwie o budowie naszej świątyni i o wszystkich dobrodziejach i darczyńcach, którzy modlitwą, ofiarą, cierpieniem, postem wspierają dzieło budowy naszej świątyni.

 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Moniki. Św. Monice przedstawiamy wszystkie nasze sprawy rodzinne, nawrócenie grzeszników i sprawy parafialne i budowlane. Intencje można zapisywać na kartkach lub przez skrzynkę intencji na stronie internetowej lub podesłać mailem lub smsem.

 6. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

 8. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00 do godz. 18.00.

 9. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych, pójdę tylko do chorych, którzy się nie boją. Proszę potwierdzić telefonicznie wizytę u chorych.

 10. W sobotę o godz. 18.15 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. Najpierw 15-sto minutowe rozważenie a później różaniec fatimski.

 11. Zbieramy dalej fundusze na postawienie murów naszej Świątyni. Można się aktywnie włączyć w akcję KUP PAN CEGŁĘ! – OFIARUJ PALETĘ CEGIEŁ KU CZCI BOGA WSZECHMOGĄCEGO, A ON OFIARUJE CI STOKROĆ TYLE W TWOIM ŻYCIU. Można zakupić paletę cegieł na mury świątyni, która kosztuje 250 zł. Potrzebujemy około 150 palet z cegłami już zostało zakupionych 62 palety. Bóg zapłać za każdy dar serca. Ofiarę można przekazać na konto lub w biurze parafialnym.

 12. Przypominam, że do końca roku można poprzez konto przekazać darowiznę na rzecz kultu religijnego, którą w przyszłym roku możemy odpisać od podatku dochodowego do 6 % wartości. Szczegóły na stronie internetowej w zakładce „Wesprzyj budowę”.

 13. Od dnia 06.11. mamy obostrzenia możliwościach bycia w świątyni. Wg zaleceń Rządu może być jedna osoba na 7 m2. Nasza kaplica wraz z nawą boczną ma ok. 180 m2, wiec w kaplicy może przebywać na Mszy św. do 13 osób i proszę tej liczby nie przekraczać. Oczywiście obowiązuje obowiązek zakrywanie nosa i ust maseczką.

 14. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. wszystkim przebywającym w Czerwonej Strefie aż do odwołania i zachęca, aby uczestniczyć w transmisjach Mszy św. online i modlić się we Wspólnocie rodzinnej łącząc się z Wspólnota Parafialną i Wspólnotą Kościoła.

 15. Codziennie o godz. 20.30 modlimy się na różańcu o powstrzymanie epidemii, o łaskę zdrowia dla nas i naszych rodzin, o nawrócenie oraz o potrzebne siły na lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy zajmujących się chorymi i wszystkich służb walczących z epidemią.

 16. Kolejna Akcja poboru krwi odbędzie się przy parafii pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP Poznań-Kiekrz ul. Chojnicka 41, 6 Grudnia w godzinach 09:00-14:00. Serdecznie zapraszamy, a przed donacją prosimy o zjedzenie lekkiego śniadania, odpowiednim nawodnieniu się i zabranie dowodu osobistego.

 17. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Można nabyć również świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świece jest po 13 zł a mała po 6 zł.

 18. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Jadwigę Cieśla, zam. na ul. Ostródzkiej, miał lat 69. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 1.12. o godz. 11.00 w parafii Dobrego Pasterza na Nowinie. Zmarłą Parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie….

Parafianom i gościom życzę, radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10