Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020 r.

1. Od dnia 17.10. znajdujemy się w Czerwonej Strefie i wchodzą nowe obostrzenia i zmiany w możliwościach bycia w świątyni. Wg zaleceń Rządu może być jedna osoba na 7 m2. Nasza kaplica wraz z nawą boczną ma ok. 180 m2, wiec w kaplicy może przebywać na Mszy św. do 25 osób i proszę tej liczby nie przekraczać. Oczywiście obowiązuje obowiązek zakrywanie nosa i ust maseczką.

Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. wszystkim przebywającym w Czerwonej Strefie aż do odwołania i zachęca, aby uczestniczyć w transmisjach Mszy św. online i modlić się we Wspólnocie rodzinnej łącząc się z Wspólnota Parafialną i Wspólnotą Kościoła.

2. Codziennie o godz. 20.30 modlimy się na różańcu o powstrzymanie epidemii, o łaskę zdrowia dla nas i naszych rodzin, o nawrócenie oraz o potrzebne siły na lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy zajmujących się chorymi i wszystkich służb walczących z epidemią.

3. W niedzielę o godz. 11.30 transmisja Mszy św. z naszej kaplicy oraz w czwartek transmisja Mszy św. i różańca oraz adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 19.30. W transmisji można uczestniczyć na naszej stronie internetowejwww.swmonika.archpoznan.pl i na naszym parafialnym Facebooku.

4. TRWA MIESIĄC PAŹDZIERNIK POŚWIĘCONY MATCE BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ. MATKA BOŻA W KAŻDYM SPOTKANIU Z LUDŹMI, W CZASIE SWOICH OBJAWIEŃ W FATIMIE, W LOURDES, W LA SALLET, W GIETRZWAŁDZIE W POLSCE I WIELU INNYCH MIEJSCACH ŚWIATA ZAWSZE PROSI: „ODMAWIAJCIE CODZIENNIE RÓŻANIEC”. I SAMA MATKA BOŻA DAJE OBIETNICE, ŻE NIE MA TAKIEJ SPRAWY, TAKIEGO PROBLEMU CZY KRYZYSU, KTÓREGO NIE DAŁOBY SIĘ ROZWIĄZAĆ NA MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ ODMAWIANEJ Z WIARĄ I ZAUFANIEM DO MATKI BOŻEJ. DLATEGO W NASZEJ PARAFII ODMAWIAMY RÓŻANIEC CODZIENNIE INDYWIDUALNIE ALBO WSPÓLNOTOWO, A SZCZEGÓLNIE KONCENTRUJEMY SIĘ NA RÓŻANCU W PAŹDZIERNIKU NA SPECJALNYCH, CODZIENNYCH NABOŻENSTWACH RÓŻAŃCOWYCH PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTĘM.
* W KAPLICY, RÓŻANIEC ODMAWIAMY W TYGODNIU PO MSZY ŚW OK. GODZ.18.35 A W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ O GODZ. 18.30.
5. TRWAMY W 33 – DNIOWYCH REKOLEKCJACH PRZYGOTOWUJACE NAS DO ZAWIERZENIE PARAFIAN POD OPIEKĘ MATKI BOŻEJ. MIMO, ŻE PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ ZOSTAŁA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA NASZE ZAWIERZENIE ODBĘDZIE SIĘ 3 LISTOPADA.

6. Tydzień temu przeżywaliśmy niedziele budowalną na naszą budowę zebraliśmy kwotę 3988 zł. Zbieramy dalej fundusze na postawienie murów naszej Świątyni. Można się aktywnie włączyć w akcję KUP PAN CEGŁĘ! – OFIARUJ PALETĘ CEGIEŁ KU CZCI BOGA WSZECHMOGĄCEGO, A ON OFIARUJE CI STOKROĆ TYLE W TWOIM ŻYCIU. Można zakupić paletę cegieł na mury świątyni, która kosztuje 250 zł. Potrzebujemy około 150 palet z cegłami już zostało zakupionych 25 palet. Bóg zapłać za każdy dar serca. Ofiarę można przekazać na konto lub w biurze parafialnym.

7. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej św. Józefowi polecamy nasze rodziny i pamiętamy w modlitwie o budowie naszej świątyni i o wszystkich dobrodziejach i darczyńcach, którzy modlitwą, ofiarą, cierpieniem, postem wspierają dzieło budowy naszej świątyni.

8. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Moniki. Św. Monice przedstawiamy wszystkie nasze sprawy rodzinne, nawrócenie grzeszników i sprawy parafialne i budowlane.

9. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.

11. Za tydzień w niedziele 25 października przy naszej kaplicy odbędzie się Akcja poboru krwi w godzinach od 8.00 do 13.30. Teraz krew jest szczególnie potrzebna przy epidemii. Prosimy zjeść lekkie śniadanie i odpowiednio się nawodnić oraz zabrać ze sobą dowód osobisty.

12. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

Parafianom i gościom życzę, abyśmy mieli ofiarne serce i oddali się Bogu.

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10