Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-33-41

II Niedziela Adwentu

4.12.2022

  1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu, czasu duchowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa:

  * W naszej parafii Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. O godz. 5.40 będzie modlitwa brewiarzowa jutrznią a po Roratach zapraszamy na mała kawę i ciastko.

  * Roraty dla dzieci i młodzieży będą we wtorek i w czwartek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą na Roraty z zapalonymi lampionami z dorośli ze świecami. Proszę, aby dzieci zrobiły serduszko z wypisanym dobrym uczynkiem, bo będziemy losować na każdych Roratach figurkę Matki Bożej. Pamiętajmy, że wszelkie zewnętrzne i materialne przygotowania świąt powinny mieć swoje źródło przygotowaniu duchowym.

  *W czwartek na Roratach poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  

  1. W poniedziałek po Mszy św. pomodlimy się do św. Józefa polecając nasze rodziny, dzieło budowy i wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.
  2. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę tańcem. Jest to połączenie odkrywania piękna swego wnętrza i ruchu ciała z głębią ducha oraz wielbienia Pana Boga poprzez taniec. Serdecznie zapraszamy na spotkania i modlitwę.
  3. We wtorek polecamy nasze rodziny, dzieci, wnuków i wszystkie trudne sprawy na nowennie do św. Moniki a po nowennie oddajemy cześć św. Monice w Jej Relikwiach. Prośby można zapisywać przed Msza św. w Księdze Intencji lub na kartkach lub przesłać mailem i smsem.
  4. W środę o godz. 16.30 spotkanie Twórczych Mam przy Piśmie Świętym, modlitwie i przy herbacie.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek będziemy przezywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o 5.40 zaśpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Również w czwartek zapraszam na Godzinę Łaski od godz. 12.00 do 13.00. Matka Boże objawiając się włoskiej pielęgniarce obiecała, że w tej godzinie otwiera się Niebo i przez Jej ręce płyną nieogarnione strumienie łask na całą ziemię. Dlatego nie przegapmy tej godziny, ale przyjdźmy do kaplicy, gdzie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem otworzymy na oścież nasze serca na tak wielkie dary, którymi pragnie nas obdarować Matka Boża. Kto nie może przyjść do kaplicy, może się modlić krótką modlitwą np. Anioł Pański w miejscu pracy czy w szkole.
  7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30.
  8. Do 18.12. zbieramy dary żywnościowe dla potrzebujących rodzin z naszej Wspólnoty, z których przygotujemy paczki na Święta.
  9. Dziś przed kaplicą można nabyć Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże jest za 20 zł a mała po 10 zł.
  10. Tradycją naszej Parafii stało się, że w drugim tygodniu adwentu nasi wolontariusze dostarczą do każdej rodziny i do każdego domu opłatki wigilijne wraz z życzeniami świątecznymi. Jesteśmy Strzeszyńską Wspólnotą, nikt z nas nie może się czuć u nas obco czy pominięty, czy wykluczony dlatego niech życzliwość, serdeczność, gorące i otwarte serce oraz szeroki uśmiech będzie wizytówką naszego Strzeszyna. A znakiem dobroci, miłości i pokoju między nami niech będzie ten biały opłatek, który w cudowny sposób łączy ludzi. Niech połączy nasze rodziny, naszą parafię i każdego z kim będziemy się łamać tym opłatkiem. Wolontariusze z poświęconym opłatkiem wyruszą w godz. 19.00 do 20.30. Wszystkie ofiary, dary serca i wdzięczności przy tej okazji w całości przeznaczone są prace wykończeniowe w naszej Świątyni.
  11. Bóg zapłać za każdy dar serca, za wszelkie składane ofiary i za wpłaty na konto, za darowizny na budowę naszej Świątyni. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom. Za tydzień II niedziela miesiąca w naszej parafii to Niedziela Budowlana. Przypominam, że do końca roku można poprzez konto przekazać darowiznę na rzecz kultu religijnego, którą w przyszłym roku możemy odpisać od podatku dochodowego do 6 % wartości. Szczegóły na stronie internetowej w zakładce „Wesprzyj budowę”.
  12. Zapraszam do lektury prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

   

  Życzę Parafianom i gościom, abyśmy prostowali ścieżki dla Pana.

 

 

zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-00
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-12-41-10
 

 1.