Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

WIZYTA ROBOCZA KS. ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO

Kategorie: Z życia Parafii

Dziś naszą Wspólnotę odwiedził znamienity gość, bo sam ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański.

Ksiądz Arcybiskup postanowił złożyć nam wizytę roboczą, aby zapoznać się z postępem robót przy budowie przyszłej naszej kaplicy i domu parafialnego.

 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, ks. Arcybiskup zjawił się dokładnie w samo południe i po przywitaniu się z ks. Szczepan udał się na plac budowy. Tam z kolei, przywitał się serdecznie z panami budowlańcami, po czym w towarzystwie ks. Szczepana i majstra budowy p. Roberta Wójcika, zapoznawał się ze stanem prac, wypytując się szczegółowo o każde przyszłe pomieszczenie i każdy, nawet drobny detal.

 
Większość z nas zapewne zna księdza Arcybiskupa z oficjalnej strony, podczas uroczystości kościelnych, czy z innych oficjalnych wystąpień. Prywatnie zaś, ks. Arcybiskup okazuje się być bardzo otwartą, ciepłą osobą, z dużym poczuciem humoru. O tym ostatnim można było się przekonać, kiedy ks. Szczepan opisywał funkcje poszczególnych pomieszczeń. Zatrzymując się przy przyszłej salce parafialnej i kuchni, ks. Arcybiskup zapytał tajemniczo ks. Szczepana:

,,A ksiądz wie co to jest catering?” Po czym sam, z uśmiechem na twarzy i wyraźnym rozbawieniem rzucił:,, Catering – to wiadomo, że pozostałości po trzech ostatnich pogrzebach”.

 

Wizyta dobiegała powoli końca. Ks. Arcybiskup udał się jeszcze w okolice krzyża, kontynuując po drodze rozmowę o przyszłości naszej parafii i szerzej, o perspektywach rozwoju całego Strzeszyna.Po ponad półgodzinnym pobycie przyszedł czas na pożegnanie. Uścisk dłoni z ks. Szczepanem i panami budowlańcami, ostatnie życzenia dobrej pogody i szybkiego zakończenia budowy…

 

Do następnego spotkania księże Arcybiskupie! Może jeszcze w tym roku, na inauguracji i poświęceniu nowej kaplicy?!


Dodał: Jacek Konieczny