Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

Relikwie św. Moniki

Kategorie: Z życia Parafii

Relikwie

Z wielką radością informuję wszystkich Parafian, że nasza Wspólnota Parafialna otrzymała w darze nieoceniony Skarb Duchowy a zarazem materialny w postaci Relikwii św. Moniki. Św. Monika w znaku swoich Świętych Relikwii przybyła cudowną drogą, bo przyprowadzona przez samego Pana Boga z Rzymu przez Warszawę do Poznania do naszej Parafii. Już nie tylko duchowo jest obecna św. Monika z nami, ale i ciałem i duchem. Człowiek staje się Święty ciałem i duchem. Ciało św. Moniki stało się Świątynia Ducha Świętego i całkowicie zjednoczyło się z Panem Bogiem, dlatego czcimy cząstki ciała św. Moniki, które nazywamy Relikwiami. Dotykając za czcią i z modlitwą Relikwii Świętych oddajemy cześć i chwałę, nie tylko Świętemu człowiekowi, ale samemu Panu Bogu, który uświęcił Sobą tego Świętego człowieka.

* Uroczyste wprowadzenie św. Moniki, w znaku jej świętych Relikwii, do Jej macierzystego domu jakim jest nasza Parafia i budująca się Świątynia ku czci św. Moniki, odbędzie się 19 sierpnia o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Uroczystość ta ma wielką rangę i znaczenie, nie tylko dla naszej Parafii, ale całego Poznania i Archidiecezji. Fizyczna i duchowa obecność św. Moniki w naszej Parafii jeszcze bardziej zbliża Ją do nas i czyni Jej kult jeszcze bardziej żywym a tym samym możemy spodziewać się wielu łask i darów od św. Moniki, nie wykluczając cudów, czego przykładem jest cudowne przybycie św. Moniki do naszej Parafii.

* Program samej uroczystości będzie bardzo radosny i bogaty i podam go w najbliższym czasie. Cieszymy się z przybycia naszej Kochanej Matki duchowej, Opiekunki i Orędowniczki za nami u Pana Boga.

* Przed nami czas przygotowania się do przywitania św. Moniki w znaku Jej Relikwii. Punktem honoru naszej Parafii będzie przygotowanie godnego daru dla niej. Jedynym godnym darem na miarę tego Cudu jaki Pan Bóg dla nas uczynił jest cała konstrukcja czyli szkielet Świątyni. Cały szkielet konstrukcji składa się z 14 słupów konstrukcyjnych z drewna klejonego. Mamy obecnie 9 i pół słupa i potrzebne jest jeszcze 4 i pół na Dar dla św. Moniki na Jej Święto, którym będzie wprowadzenie Relikwii oraz Jej Imieniny czyli Odpust Parafialny 27.08.

* Moi Drodzy jeden słup – filar to koszt 4800 zł można w intencji całej swojej rodziny zafundować taki cały słup, albo pół słupa, albo jakąś część z prośbą o wszelkie potrzebne łaski dla siebie, dla dzieci, dla wnuków, dla całej rodziny. Pan Bóg nie jest głuchy i nieczuły na takie szczere i hojne ofiary i wynagradza 100 – krotnie. Czasu zostało niewiele, więc zmobilizujmy wszystkie siły i środki dla Pana Boga na Jego Świątynię. Niech nasza Parafia dnia 19.08. stanie z dumą przed ołtarzem Pana Boga i przed św. Moniką z godnym darem w postaci konstrukcji całego Kościoła. Wdzięczni Panu Bogu za Cud jaki uczynił dla naszej całej Parafii, obdarowując nas obecnością św. Moniki w Jej Świętych Relikwiach pragniemy pięknie się przygotować na przyjęcie św. Moniki, która zamieszka wśród nas w znaku Relikwii już na stałe. Dlatego w poniedziałek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Panów z Grupy Budowlanej a we wtorek o godz. 19.00 spotkanie Żywego Różańca i Wspólnoty Świętej Moniki. Są to pilne spotkania przygotowujące Uroczystości dlatego proszę o wielką mobilizację.

Ofiary na Dar dla św. Moniki na konstrukcję szkieletu Świątyni św. Moniki można przekazywać bezpośrednio do mnie albo wpłacając na konto, ulotki z nr konta są na stoliku z tyłu kaplicy.

 

Dodał: Darek Krzeszowiec