Ks. Szczepan Łakomy 503 787 400 swmonika@archpoznan.pl

Msze św.: Pon – Pią 18:00 | Sobota 19:00 | Niedziela 9:00, 11.30, 19:00

Z życia parafii

AKTUALNOŚCI / WYDARZENIA

 

SPOTKANIA KOLĘDOWE W NASZEJ PARAFII

Kochani Parafianie z Naszej Strzeszyńskiej Wspólnoty Parafialnej św. Moniki!   ZAPRASZAM WAS SERDECZNIE NA SZCZEGÓLNE I WYJĄTKOWE, WSPÓLNE SPOTKANIE KOLĘDOWE DO NASZEJ KAPLICY ŚW. MONIKI. ZAPRASZAM CAŁĘ RODZINY LUB REPREZENTANTA WASZEJ RODZINY.

PRZY WIGILIJNYM STOLE

Wieczór wigilijny Wieczerza wigilijna ma charakter bardzo religijny. Przeżywamy ją w duchu wspólnoty, miłości i przebaczenia. Rodzina gromadzi się wokół stołu wigilijnego (potrawy bezmięsne i napoje bezalkoholowe). Jedno miejsce pozostawiamy wolne jako znak pamięci o nieobecnych zmarłych i o dzieciach, które dzisiejszego wieczoru nie zaznają ciepła rodzinnego. Na centralnym miejscu leży otwarta księga Pisma Świętego,…

OPŁATEK I ŻYCZENIA

Drodzy parafianie,jak co roku, pragniemy dotrzeć do WASZYCH DOMÓW Z OPŁATKIEM WIGILIJNYM,I Z ŻYCZENIAMI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM BOŻYM NA ROK 2021 !!! Ze względów epidemiologicznych, zmieni się forma dostarczania OPŁATKÓW WIGILIJNYCH.

DEKRET o dyspensie w związku z obostrzeniami sanitarnymi

Poznań, dnia 15 października 2020 roku N. 5403/2020   DEKRET o dyspensie w związku z obostrzeniami sanitarnymi W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi podczas zgromadzeń religijnych (1 osoba na 4mkw w strefie żółtej i 1 osoba na 7mkw w strefie czerwonej), udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji…

RÓŻE DLA ŚWIĘTEJ MONIKI

Już niedługo imieniny naszej ukochanej patronki parafii. Z tej okazji organizujemy akcję „Róża dla św. Moniki” aby uczcić naszą patronkę i wesprzeć wspólne dzieło jakim jest nasz kościół. 

NOWENNA DO ŚW MONIKI JAKO PRZYGOTOWANIE DO WIELKIEGO ŚWIĘTA PARAFII – INFORMACJE

*Od wtorku 18 sierpnia do środy 26 sierpnia rozpoczynamy Nowennę do św. Moniki jako przygotowanie nas do Wielkiego Święta naszej Parafii jakim jest odpust czyli imieniny św. Moniki i nasze imieniny, każdego z nas, który odbędzie się w czwartek 27 sierpnia. Codziennie na Mszy św. o godz. 18.00 (a w sobotę i niedzielę o godz….

DEKRET ARCYBISKUPA Z 28 MAJA 2020.

DEKRET dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii W związku ze zniesieniem z dniem 30 maja br. limitu uczestników zgromadzeń religijnych oraz z aktualną sytuacją epidemiologiczną, zmianom ulegają poniższe zasady dotyczące duszpasterstwa. Poza sprawami uwzględnionymi w niniejszym dekrecie, nadal obowiązują regulacje zawarte w wydanych dla Archidiecezji Poznańskiej poprzednich aktach prawnych.

MODLITWA PRZED ŚNIADANIEM WIELKANOCNYM – LITURGIA DOMOWA

Przed rozpoczęciem można zapalić świecę, symbol Chrystusa zmartwychwstałego. Następnie ojciec rodziny, matka lub ktoś z domowników rozpoczyna modlitwę znakiem krzyża: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wszyscy odpowiadają:Amen.

PRAKTYKA PIERWSZYCH PIĄTKÓW I PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii W okresie epidemii dostęp do sakramentalnej spowiedzi i sakramentalnej Komunii jest dla wielu wiernych utrudniony, czasem wręcz niemożliwy. Z tego względu rodzą się wątpliwości co do zachowania ciągłości pobożnych praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz pięciu…